Elérhetőség

4400 Nyíregyháza,

Széchenyi utca 6.

OM azonosító: 033653

Telephely kódja: 001

Telefon: 42/500-058
---------------------------------------------

Igazgató:
Torda István Tamásné Nagy Ildikó

---------------------------------------------
Igazgatóhelyettesi iroda

Telefon: 06-30-176-6316

---------------------------------------------

Titkárság

Telefon: 06-30-176-6317

---------------------------------------------
Étkeztetés lemondása

Telefon: 06-30-176-6315
---------------------------------------------

Honlap:

www.kolcseygimnazium.hu

E-mail:

kolcsey.nyiregyhaza
[kukac]kolcseygimnazium.hu

-------------------------------------------

Sainte Elisabeth Gimnazium – Franciaország

A Francia testvériskolai cserekapcsolat

A nyolc éve tartó testvériskolai cserekapcsolat keretében eddig négy alkalommal utaztak kölcseys franciát tanuló diákok a Dax melletti városkába, a Saint Pandelonban található Sainte Elisabeth Gimnáziumba és ugyanennyi alkalommal viszonozták látogatásunkat a francia gimnazisták. A cserekapcsolat minden alkalommal igen sikeres és eredményes volt.

A párizsi városnézéssel vagy éppen Provence csodás mediterrán városainak meglátogatásával egybekötött utazások alkalmával tanulóink betekintést nyertek a francia kultúra számos területébe, megismerhették az iskolarendszer részleteit, a francia diákok mindennapi életét. A tanulmányi kirándulások alkalmával felfedeztük a Landok kultúrájának és természeti kincseinek széles tárházát, meglátogattuk a spanyolos hangulatú Dax, a festői Bayonne, és a szörfözők paradicsomaként ismert Biarricz nevezetességeit és nem kevésbé Saint-Jean de Luz történelmi jelentőségű látnivalóit.

A magyar tanulók választásuk szerint családoknál vagy panzióban voltak elszállásolva, így átélhették a francia családok mindennapjait, megkóstolhatták a francia konyha specialitásait, felfedezhették a szokások, hagyományok sajátosságait.

A program kiváló nyelvgyakorlási lehetőség volt a magyar diákok számára, akik közül többen azóta is tartják a kapcsolatot cserediákjukkal. Ez az iskolai cserekapcsolat nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy tanulóink nyitottak legyenek  más kultúrák megismerésére, alkalmazkodóbbá, toleránsabbá váljanak és önállóan megállják helyüket egy idegen környezetben.

 

se_logo

csoport-a-torony-alatt-2015 img_0399 parizs-csoportkep francia-ut-2015

KeresésKréta e-napló belépés
Kréta e-napló belépés

Elfelejtett Kréta felhasználónév, jelszó igényléséhez kérjük küldjön e-mail az alábbi címre:

E-mail: kolcsey.kretahelp@gmail.com

---------------------------------------------

e-Ügyintézés
e-Ügyintézés

---------------------------------------------

Fenntartó

Nyíregyházi Tankerületi Központ

4400 Nyíregyháza, Sóstói út 31/b.

Telefon: +36 (42) 795-315

E-mail: nyiregyhaza@kk.gov.hu

URL: http://kk.gov.hu/nyiregyhaza

--------------------------------------------- Igazgató: Torda István Tamásné Nagy Ildikó