Facebook oldalunk

Märkisches Gymnasium – Iserlohn

Az Észak-Rajna-Vesztfáliában található Iserlohn Nyíregyháza testvérvárosaként is kiemelt fontosságú testvériskoláink sorában. A Märkisches Gymnasiummal 1990-ben történt meg a kapcsolatfelvétel, majd öt évvel később, 1995. szeptember 26-án együttműködési megállapodás jött létre a két iskola között. 1991 óta kétévenként folyamatosan zajlik diákcsereprogram a két iskola között mintegy 25-30 tanuló részvételével, így az évek során több száz diák számára biztosíthattunk lehetőséget iserlohni testvériskolánk megismerésére.

Az ott töltött időszakban a tanulók tanítási órákon vesznek részt, megismerhetik Iserlohn városát, valamint a régió nevezetességeit és kulturális életét.

A német nyelv anyanyelvi környezetben való tanulását és gyakorlását biztosítják a vendéglátó családok, ahol diákjaink megtapasztalhatják a német családok mindennapjait, megismerhetik szokásaikat.

Legközelebb 2017 márciusában látogatnak tanulóink Iserlohnba, és a német diákok 2017 őszén viszonozzák a látogatást.

nemet-utKattints a képre a nagyításhoz.

Kölcseys diákok Iserlohnban 2016 őszén

Igazgató